Święto szkoły.

W piątek uczciliśmy Dzień Edukacji narodowej w najpiękniejszy sposób- pasując pierwszoklasistów na uczniów naszej Szkoły. W dawnych czasach dokonywano ceremonii pasowania, czyli przyjęcia do stanu rycerskiego, poprzez trzykrotne uderzenie płazem miecza po ramieniu. Na tę pamiątkę każdy pierwszoklasista został dotknięty ołówkiem w ramię. Teraz jak prawdziwy rycerz będzie dbał o ludzi, działał według zasad oraz będzie dbał o dobre imię naszej Szkoły i jej patrona Hieronima Skurpskiego. Szczerze gratulujemy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, którym wręczone zostały specjalne wyróżnienia za osiągnięcia i działania na rzecz rozwoju Szkoły, szczególnie Pani Dyrektor, która otrzymała nagrodę wyjątkową- Hieronimusa. Samorząd Uczniowski rozbawił nas, rozdając Złote Tytuły, a najmłodsi uczniowie wzruszyli swym pierwszym występem artystycznym. Oddaliśmy również hołd patronowi naszej szkoły, Hieronimowi Skurpskiemu składając na jego grobie symboliczne kwiaty.