MARSZOBIEG DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu 11.10.2018 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w marszobiegu terenowym wokół jeziora Długiego. „MARSZOBIEG DLA NIEPODLEGŁEJ” , to wydarzenie celebrujące stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918  . Celem imprezy było połączenie aktywności fizycznej ze świętowaniem tak ważnego dla Polski dnia. Cała społeczność szkolna – od najmłodszych /uczniowie klas pierwszych/ do najstarszych /młodzież gimnazjalna/ nie tylko biegała, ale z dumą śpiewała Mazurka Dąbrowskiego i odpowiadała na pytania dotyczące historii Polski. O zwycięstwie w marszobiegu decydował czas pokonania trasy oraz liczba prawidłowych odpowiedzi dotyczących historii naszej Ojczyzny. Najlepszą klasą okazała się V a, drugie miejsce zdobyła I b, zaś trzecie II a. Wszyscy uczestnicy marszobiegu wykazali się świetną kondycją i dobrą znajomością naszej historii.