Klasa IA – Mikołajki

Mikołajkowe wieści z klasy IA :06.12 W dniu imienin Mikołaja złożyliśmy życzenia dla tego najsławniejszego z Mikołajów- św Mikołajowi, który odwiedził naszą klasę i wręczył nam słodkości. Zadaliśmy św Mikołajowi mnóstwo nurtujących nas pytań np. Dlaczego czasami go widać, a czasami staje się niewidzialny gdy leci w saniach po niebie? Gdzie teraz są jego sanie i renifery? Czy ktoś ich pilnuje? Dlaczego często jego broda jest sztuczna?:) Odpowiedzi nas usatysfakcjonowały i w ten sposób dowiedzieliśmy się, że Mikołaj nie staje się niewidzialny, tylko leci tak szybko, żeby zdążyć rozdać prezenty, że nie jesteśmy w stanie go zauważyć oraz że w Olsztynie sanie parkuje na strzeżonym parkingu na Jarotach, a stamtąd idzie pieszo od szkoły do szkoły:)