Europejski Dzień Języków.

Za nami świętowanie wielojęzyczności i różnorodności kulturowej. Na wspólnych zabawach, nauce i śmiechu- tak minął Europejski Dzień Języków – 26 września.  A ściślej mówiąc-  w naszej szkole to święto trwało cały tydzień! Zakończyliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym- European Day of Languages. Uczniowie klas starszych poznali flagi krajów europejskich, oraz tych gdzie językiem urzędowym jest angielski, poszerzyli swoją wiedzę o krajach Europy, utrwalili, które państwa sąsiadują  z Polską oraz stanęli przed wyzwaniem wypowiedzenia angielskiego łamańca językowego ,,How Can a clam cram on a clean cream?”

Ponadto 27 września gościliśmy Panią Edytę Gładkowską przedstawicielkę kampanii Bilingua- łatwiej z niemieckim, która przeprowadziła w klasach IV- VII szereg animacji w języku niemieckim. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach oraz quizach i zdobyli upominki.

Magdalena Sokolnicka Małgorzata Okoczuk Jolanta Łukasz