Wyjazd Erasmus+ do Niemiec

W dniach od 10 do 16 lutego uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w ostatniej mobilności w ramach projektu “On the way to the European job market – a chance and challenge for young Europeans”, który powoli zbliża się ku końcowi.

Tym razem odwiedziliśmy szkołę partnerską Oberschule am Waller Ring w Bremie.

W trakcie pobytu uczniowie odwiedzili wiele ciekawych miejsc takich jak: cudowny park miniatur “Miniaturwunderland” w Hamburgu, “Klimahaus” w Bremerhaven- interaktywny park nauki poświęcony zmianom klimatycznym na Ziemi, “Universum”- centrum nauki w Bremie.

W trakcie pobytu w niemieckiej szkole uczniowie obejrzeli przygotowane wcześniej przez siebie filmy z rozmowami aplikacyjnymi, dokonali ich ewaluacji: określali mocne i słabe strony oraz udzielali sobie wskazówek, co należałoby poprawić, aby mieć większe szanse na otrzymanie wymarzonej pracy. W trakcie prezentacji na sali obecni byli zaproszeni przez dyrektora szkoły przedstawiciele firm, którzy również udzielili uczniom informacji zwrotnej i dali wskazówki dotyczące efektywnego poszukiwania pracy.

Następnie młodzież ze wszystkich szkół uczestniczących w projekcie podzielono na trzy grupy. Każda grupa następnego dnia udała się do innej firmy, w której poznawała możliwości zatrudnienia oferowane przez tę firmę, tajniki pracy oraz odbyła symulacyjne rozmowy aplikacyjne, rozwiązywała testy i została przeszkolona w zakresie prawidłowego pisania listów aplikacyjnych i cv. Po powrocie wymienialiśmy się doświadczeniami i wrażeniami. W ten sposób poznaliśmy trzy niemieckie firmy: BEGO, swb i hansewasser.

To był naprawdę udany i pouczający wyjazd! Więcej zdjęć w galerii,zapraszamy!