Wyjazd do Grecji – dzień drugi.

Newsy z Grecji Dzisiejszy dzień spędziliśmy na zwiedzaniu i poznawaniu greckiej kultury. Zwiedziliśmy starożytny teatr w Epidauros. Teatr ten cechuje się doskonałą akustyką, co oczywiście sprawdziliśmy empirycznie. Powstał ok 330 r. p.n.e. Następnie odwiedziliśmy Nauplion- pierwszą stolicę Grecji. Nauplion może poszczycić się bogatą, sięgającą czasów mykeńskich historią, kilkoma wartymi uwagi zabytkami, kolorową zabudową oraz malowniczym położeniem. Górująca nad okolicą twierdza Palamidi należy do najbardziej znanych atrakcji miasta. Prowadzą do niej schody z (podobno) tysiącem stopni. Nie liczyliśmy, ale zdobyliśmy twierdzę szturmem. Naszym uczniom wejście na sam szczyt zajęło niecałe 20 min. Brawo! Widok wart był tego wysiłku. Spacer po uliczkach tego urokliwego miasta był ukoronowaniem wspaniałego dnia dla uczestników projektu Erasmus +.