Klasa IIIA- „THE HEALTHY MONSTER”

W ramach realizacji projektu eTwinning „THE HEALTHY MONSTER” uczniowie klasy 3a na lekcjach online uczyli się na temat zdrowego odżywiania. Przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia. Dowiedzieliśmy się czym jest wydatek energetyczny i w jakich jednostkach się go liczy. Analizowaliśmy informacje na etykietach produktów spożywczych oraz nauczyliśmy się ilościowo komponować posiłek na talerzu, przy okazji powtarzając wiadomości z ułamków zwykłych. Dzieci miały zadanie przygotować samodzielnie jeden posiłek i napisać przepis. Wybrane przepisy trafią do międzynarodowej książki kucharskiej, którą przedstawimy, gdy tylko zostanie ukończona. Na dzień dzisiejszy zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji z naszych działań kulinarnych.