Klasa IB – wycieczka z przewodnikiem.

W ramach krzewienia lokalnego patriotyzmu i z okazji zbliżających się obchodów Święta Niepodległej uczniowie klasy Ib uczestniczyli w zeszłym tygodniu w wycieczce z przewodnikiem po Starym Mieście. Dzieci poznały legendy obiektów związanych z naszym miastem oraz wiele ciekawostek z nimi związanych – Wysoką Bramę (dlaczego jest taka wysoka?), patrona miasta – św. Jakuba (gdzie oprócz Olsztyna można zobaczyć muszelki Jakuba?), obejrzały dziedziniec zamku, wysłuchały opowieści o studni, a także legendy Kanapki z serem . Przybliżone zostały też dzieciom postacie bab pruskich. Wszystkie zdobyte informacje były inspiracją do udziału w plastycznym konkursie o Olsztynie, którego wyniki poznamy już jutro na Uroczystym Apelu z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości.