Klasa IB -„Nie daj się chorobie”

Cały miniony tydzień w k. Ib minął pod hasłem „Nie daj się chorobie”. Dzieci rozmawiały na temat tego, czym jest powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch” – jak nie dać się chorobie, przeziębieniu, poznały bohatera wiersza „Chory kotek”, który rozchorował się z przejedzenia, dzieliły się swoimi doświadczeniami, szukały rozwiązań, „domowych” sposobów unikania chorób. Efektem pracy było przygotowanie plakatu promującego hasło tygodnia przypominając sobie i innym jakie są najzdrowsze produkty dla naszego zdrowia.
Przy omawianiu tematyki zdrowotnej nie obeszło się bez zabaw dramowych, w których to uczniowie wcielali się w role lekarzy, farmaceutów, ratowników medycznych czy też uczestników wypadku. Była to sprzyjająca okazja do przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy.
Klasa brała tez udział w programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” – dzieci dowiedziały się dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne, jak płytka nazębna szkodzi zębom oraz poznały sposoby dbania o zęby każdego dnia – jak się okazało może to być ciekawe i przyjemne. Przed pierwszoklasistami domowy eksperyment, na którego wyniki czekamy w poniedziałek.