Klasa IB- czarodziejska mama

W minionym tyg. rozmowy w kl. Ib upłynęły pod hasłem czarodziejskiej mamy i jej przygód. Omawiając lekturę „Nasza mama czarodziejka” uczniowie dowiedzieli się m.in. tego, jak powstaje cień. Inspiracją był rozdział „Jak nasza mam szukała złodzieja” – dzieci wybrały się na poszukiwanie swojego cienia, zastanawiając się przy tym co jest potrzebne, aby cień był, dlaczego nie ma go w cieniu, dlaczego jedne przedmioty rzucają mocny cień, inne słaby, jeszcze inne wcale. Mieli tez możliwość wzięcia udziału w teatrzyku cieni. Rozdział „Jak nasza mama hodowała potwora” posłużył do pracy plastycznej, w której to dzieci tworzyły swoje miasta z gadem przedpotopowym w roli głównej, dowiadując się przy tym kilku istotnych szczegółów z życia dinozaurów. Tworząc metryczkę książki uczniowie zabawili się w ilustratora i sami projektowali okładkę do swojej lektury. Zwieńczeniem omawiania książki było wykonanie upominków swoim kochanym mamom z okazji ich święta.