Klasa IB- wycieczka do Malborka

W ubiegłym tyg. kl. I b wybrała się na wycieczkę do Dinoparku w Malborku. Dzieci na swojej drodze, w otoczeniu pięknej zieleni lasu, spotkały ponad czterdzieści ruchomych dinozaurów, które zrobiły na nich przeogromne wrażenie – animatroniczne postacie dinozaurów takie, jakie używane były w Hollywood m.in. przy kręceniu filmu Jurassic Park . Oprócz dinozaurów i smoków uczniowie zwiedzili mini-zoo (zobaczyli m.in. kangury, alpaki, daniele, kózki, strusie, muflony, papugi Ary) oraz muzeum skamieniałości z możliwością obejrzenia eksponatów z przed setek milionów lat. Odwiedzili też wioskę jaskiniowców, zderzyli się z dinozaurami w kinie 5d, wspinali się po parku linowym, pokonywali laserowy tor przeszkód, zwiedzili domek Baby Jagi – Chatkę na kurzej łapce oraz domek z piernika Jasia i Małgosi. Atrakcjom nie było końca na wesołym miasteczku i placu zabaw. Niezwykłych wrażeń dostarczyła tez jazda pociągiem, niektórych po raz pierwszy w życiu! Dzień bardzo aktywnie spędzony na łonie natury, długo przez pierwszaków niezapomniany !