Klasa IA- co to jest empatia?

27.11 w klasie IA zorganizowano zajęcia realizowane w ramach programu Lekcje z klasą pt. „Jak powstają emocje”.Na początku zajęć uczniowie obejrzeli krótki film, w którym Detektyw Empatia poszukiwał odpowiedzi na dwa pytania: Jak powstają emocje? Czy zwierzęta mają emocje?Uczniowie dowiedzieli się, że emocje powstają w mózgu w układzie limbicznym:) Następnie zastanawiali się co znaczy imię detektywa- Empatia. Aby lepiej zrozumieć czym jest empatia uczniowie obserwowali klasę z różnych perspektyw.Okazało się, że wygląda zupełnie inaczej jak patrzy się na nią leżąc na podłodze (wówczas sufit wydawał się być bardzo wysoko), inaczej gdy kuca się lub stoi, a jeszcze inaczej,gdy patrzy sie z wysoka stojąc na ławce. A gdyby tak spojrzeć na uczucia innych osób z innej perspektywy? W tym celu uczniowie odgrywali scenki dramowe dotyczące różnych sytuacji trudnych dla pierwszoklasistów.