Finał Konkursu Biblijnego

W sobotę, 12 maja br., w Liceum Salezjańskim w Rumi odbył się Finał Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda, którego tematem była Księga Wyjścia. Uczestniczyła w nim uczennica naszej szkoły z III klasa gimnazjum, Weronika Kasprzak, która – zdobywając maksymalną ilość punków z finałowego testu – została Zwyciężczynią Konkursu w kategorii szkół gimnazjanych. Aby dostać się do finału, Weronika przeszła najpierw etap wstępny (20 grudnia ub.r.), następnie etap szkolny (11 stycznia br.) oraz rejonowy (9 marca br.), który terytorialnie obejmował naszą Archidiecezję Warmińską. Na wszystkich etapach poprzedzających finał Weronika zdobywała pierwsze miejsca. Zwycięstwo Weroniki jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii naszej szkoły, co wpisuje ją w panteon uczniów z najlepszymi osiągnięciami. Sukces ten głęboko zapisał się również w pamięci osób wspierających ją w czasie przygotowania do Konkursu. Z pewnością wyryło się to wydarzenie także w sercu Weroniki, która podjęła rzetelny wysiłek, aby godnie reprezentować naszą szkołę, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni.

relacja i zdjecia dk Stefan Piechalaka OFM